Renault Talisman Genel Özellikleri

768 Görüntülenme
1
TALISMAN’da kontrol edemediğiniz tek şey; duygularınız!
Renault TALISMAN dünyasına adım atın
TALISMAN sizi inovasyon dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Segmentinde eşi benzeri olmayan elektronik amortisörlerle eşleşen 4CONTROL sistemi ile virajlarda kontrol size geçiyor. Eşsiz MULTI-SENSE sistemi sayesinde, ruh halinizle uyumlu sürüş deneyimi yaşatıyor. R-LINK 2’nin 8,7’’lik ekranı sayesinde tüm kontrolü ele geçirmenize izin veriyor. Renault TALISMAN ile her yolculuk yeni heyecanlardan geçiyor.

4CONTROL sistemi ve MULTI-SENSE

Renault TALISMAN’ın kumandası ellerinizde... Şimdi kişisel bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz

4CONTROL sistemiyle yolla bütünleşin
4CONTROL sistemi sayesinde tepkisellik ve denge açısından en üst noktaya ulaşacaksınız. Sistem Renault TALISMAN'ın tekerleklerinin açısını saniyede 100 kereden fazla ayarlar. Direksiyonun etkisindeki artış sayesinde, dönüş çapı son derece daralır ve tekerlek açısı arka tekerleklerde 3,5 dereceye kadar çıkar. Bunun sonucunda, zarif sedanınız yerleşim yerlerinde de küçük şehir otomobilleri kadar çevik hareket eder. Açık yollarda da, mükemmel yol tutuşu ve benzersiz manevra kabiliyeti sunar.


Renault MULTI-SENSE: Duygularınızın seçimi
İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış konforu ve sürüş deneyimini keşfedin. Motor tepkisi, süspansiyon ayarları, 4CONTROL sistemi tepkiselliği, kabin ambiyansı, koltuğunuzun masaj ayarı... Multi-Sense® ile kontrolü elinize alın.


Sürüş deneyiminizi kişiselleştirin
MULTI-SENSE teknolojisi Comfort, Sport, Eco, Neutral modları veya kendi kişiselleştirilmiş sürüş modunuzdan birini seçmenize olanak tanır.
Renault TALISMAN - Alain Prost TALISMAN'ı test ediyor


Renault TALISMAN pistte test edildi.
Formula 1 şampiyonu Alain Prost Renault TALISMAN'ın dinamik yeteneklerini test etti. Filmi izleyin.


Elektronik amortisör: Konfor yeniden keşfediliyor
Elektronik amortisör sistemi seçtiğiniz sürüş moduna göre süspansiyonun davranışını ayarlar. Sistem seçtiğiniz moda uygun kalabilmek için yol durumunu, hızınızı, tekerleklerin açısını ve fren pedalındaki basıncı kesintisiz olarak analiz eder.


Haftanın her günü için ortam aydınlatması
Mavi, kırmızı, yeşil, sepya veya mor rengi tercih edebilirsiniz - seçim size kalmış! Renault TALISMAN'ın kabin içi ortam ışığını o anki havanıza veya zevkinize göre ayarlayın. Her MULTI-SENSE® modu için ayrı bir renk atayabilir veya bu fonksiyonu devre dışı bırakabilirsiniz.


MULTI-SENSE® sistemini kullanmak çok kolay
MULTI-SENSE® menüsüne R-LINK 2 multimedya sisteminizin ekranından kolayca erişebilirsiniz. Tek yapmanız gereken orta konsolun altındaki döner kumandayı çevirerek bir sürüş modu seçmek. İki favori modunuzdan birine geçmek için kısayol düğmesini de kullanabilirsiniz.Konfor

Huzurlu ve zarif iç mekanı çok hoşunuza gidecek

Geniş kabinin avantajlarından faydalanın. Önde ve arkada yüksek tavan, havayollarının business class tarzı ön koltuklar, arkada geniş diz mesafesi... Renault TALISMAN son derece konforlu bir kabin sunar.


Renault TALISMAN sizi karşılar
Ona yaklaştığınızda Renault TALISMAN sizi tanır. Gündüz farları yanar, kabin ışıkları açılır, kapı aynaları açılır ve ortam aydınlatması yanar. Koltuklar tekrar en son yapılan ayara döner ve sürücü dokunmatik ekrandaki sesli ve görsel canlandırmayla karşılanır. Hedefinize vardığınızda, sürücü koltuğu 5 cm geriye kayarak otomobilden çıkmanızı kolaylaştırır. Renault TALISMAN'dan uzaklaştığınızda, kapılar otomatik olarak kilitlenir ve kendine has aydınlatması son bir kez aktive olur.


Son derece konforlu koltuklar
Yolda geçen zamanınızı rahatlayarak değerlendirin. Renault TALISMAN'ın koltuklarında baş ve boyun yaralanmalarını sınırlandıracak şekilde tasarlanan boyun travmasına karşı etkili baş dayanakları bulunur. Masaj yapan sürücü koltuğu sizi belinizden başlayıp omuzlarınıza kadar anında gevşetir. Havalandırma ve ısıtma özellikleriyle dışarıdaki sıcaklıktan bağımsız olarak mükemmel ısı konforu sağlar. Elektrikli bir mekanizmayla ayarlanır ve 6 adede kadar kişiselleştirilmiş pozisyonu belleğinde tutabilir.


Çok sayıdaki eşya gözü hayatınızı kolaylaştırır
Pratik ve modüler Renault TALISMAN çok çeşitli eşya saklama çözümleri sunar. Toplamda 25 litre depolama alanı kabine dağıtılmıştır. Hemen kol dayanağının altındaki soğutmalı bölmede içeceklerinizi soğuk tutabilirsiniz. Bagajda oldukça geniş 608 litrelik yükleme alanı bulunur. Açması da çok kolay! Ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirmeniz yeterlidir!

Akıllı klima sistemi size özen gösterir
Camlarda buğulanmaya son. Renault TALISMAN'ın akıllı klima sistemi kabindeki nem seviyesini ölçer ve kontrol altında tutar. Ayrıca, R-LINK 2 multimedya sistemini kullanarak da hava kalitesini iyileştirebilirsiniz. Clean modu kabine giren bakteri ve alerji yapan madde miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Relax modu iyon yayılımıyla sağlıklı ve rahatlatıcı bir sürüş atmosferi oluşturur.

Hava kirliliği sensörü nefes aldığınız havayı filtreler
R-LINK 2 multimedya arayüz ekranını kullanarak havalandırma sistemini yönetin. Hava kirliliği sensörünün filtresi mikro partikülleri durdurur. Hoş olmayan egzoz gazlarının, tozun ve polenin kabine girmesini engeller. Bir tünelde veya kirlilik saçan bir aracın arkasında hava kirliliği aniden arttığında, havalandırma sistemi otomatik olarak devridaim moduna geçer.Multimedya

R-LINK 2 multimedya sistemi
Multimedya sistemlerindeki en son inovasyonların tadını çıkarın. Torpidoya kusursuz entegre olan R-LINK 2 dokunmatik ekranlı tabletler Renault TALISMAN'ın tüm fonksiyonlarını yönetmenizi sağlar.


R-LINK 2 ile farklı bir sürüş deneyimi
R-LINK 2'nin basit ve akıcı arayüzü sayesinde, 8.7'' ekranını kullanarak kabin deneyiminin her ayrıntısını ayarlayabilirsiniz. Kontrol ekranlarının rengini, gösterilen bilgileri ve ekran stilini seçin. Ana sayfa, radyo, seyir sistemi, klima, koltuklar ve MULTI-SENSE® sistemi kendi kişisel ortamınızı oluşturmanız için yapılandırılabilir. Tek tıklamayla altı adede kadar profili kaydedebilirsiniz. Kendi multimedya içeriklerinize, seyir tercihlerinize ve sürücü yardım sistemi ayarlarınıza erişmek için dokunmatik ekranı veya kumandaları kullanabilirsiniz.


Yenilikçi özellikler
Temalarına göre gruplara ayrılmış çok sayıda fonksiyondan faydalanın. TomTom haritalarını bulmak için "Seyir" simgesine tıklayın. Mobil cihazınızdan müzik dinlemek veya fotoğraf ve videolarınıza ulaşmak** için "Multimedya"ya tıklayın. Bluetooth kullanarak eller serbest görüşme yapın ve "Telefon" bölümünde sistemin metinden-konuşmaya özelliğini etkinleştirin. "Araç" bölümünde ayarları değiştirin ve sürüşe yardımcı sistemleri yapılandırın. Son olarak, otomobiller için özel olarak tasarlanmış Renault uygulamalarına ve İnternet bağlantılı hizmetlere erişmek veya R-LINK Store'a gitmek için "Uygulamalar" simgesini takip edin.


Kesintisiz bağlantı
Bluetooth etkinleştirilmiş R-LINK 2 multimedya sistemi Renault TALISMAN'a biner binmez akıllı telefonunuza bağlanır. Önde ve arkada yer alan USB girişlerinde mobil cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Önde USB girişlerini kullanarak müzik paylaşabilir, SD kart okuyucusunu veya kulaklık girişini kullanabilirsiniz. Maksimum güvenlik için multimedya sistemi ses kontrolüyle de çalışır.

R-LINK Store
İlk otomotiv Uygulama Mağazası olan R-LINK Store, özel olarak Renault TALISMAN'ınız için tasarlanmış uygulamalar sunar. Bu uygulamalara R-LINK 2 tabletinizden veya evinizdeki bilgisayarda My Renault sayfanızdan erişebilirsiniz.Teknoloji

En iyi co-pilotunuz; İnovasyon
Direksiyondan ulaşılabilecek daha fazla olanak, daha fazla huzur ve daha fazla keyif. Renault, sürüş yardımlarıyla yolculuklarınız yeni bir boyuta giriyor


Eller Serbest Park Sistemi
Dar park yerleri? Eller Serbest Park Sistemi'nin direksiyon kontrolünü almasına izin verin. Mevcut alanı ölçer ve yaklaşma çizginizi hazırlar. Tek düşünmeniz gereken gaz, fren ve vites. Ön, arka ve yan sensörlerle birlikte geri görüş kamerası sayesinde, engellere ve diğer araçlara çarpmaya karşı dört bir yandan 360° koruma sağlar.


Yokuşta Kalkış Desteği
Artık terlemek yok! Renault TALISMAN yokuşta kalkarken geriye kaymanızı veya sarsılmanızı engelleyen sistemiyle hayatınızı daha da kolaylaştırır. Sensör yokuşun eğim açısını tespit ettikten sonra, Renault TALISMAN iki saniye için hareketsiz kalır ve bu da otomobilinizi rahatça harekete geçirmeniz için size fırsat verir.


Eller serbest kart sistemi
Renault Talisman'ın yeni, tasarımı tamamen yenilenmiş eller serbest kartı bazı yenilikçi özellikler sunar. Buna elleriniz doluyken otomobili açmak ve bir karşılama senaryosunu etkinleştirmek de dahildir. Otomobili çalıştırmak için anahtarı takmanıza gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken "Start" düğmesine basarken fren pedalını basılı tutmak. Otomobilden uzaklaştığınızda otomobil otomatik olarak kilitlenir. Sesli bir sinyal kapıların kilitlendiğini onaylar.


Mesafenizi koruyun
Önünüzdeki araçla aranızda mutlaka güvenli bir takip mesafesi bulunmasına dikkat edin. Renault TALISMAN ile, seyir hızınızı sabitlemek için Adaptif Cruise Control
ve direksiyonun üzerindeki kumandaları kullanın. Doğru mesafeyi korumak için hızınız otomatik olarak ayarlanır.


Gözleriniz kamaşmasın
Maksimum görüş alanından faydalanın. İdeal görüş konforu için elektrokrom kaplamalı dikiz aynası. Sadece gündüzleri güneş arka camdan girip aynaya çarptığında değil, arkanızdaki aracın farları gözünüzü alacak gibi olduğunda da kararır.


Gözden kaybolmayın
Gündüz farları, kısa farlar, uzun farlar, yan aydınlatma, stop lambaları ve sinyal lambaları... Renault TALISMAN'ın genel olarak LED bazlı aydınlatma sistemleri görünür kalmanızı garantiler. Aydınlatmanın düşük olduğu alanlarda veya en az 40 km/saat hızda ilerliyorsanız, viraj lambaları ve sis ışıkları sayesinde virajlarda da görüş alanınız genişler.


Güvenlik

Yanınıza bir co-pilot alın
Rahatlayın. Endişe etmeyin, Renault TALISMAN sizi korur.

Renault TALISMAN, 2015 EURONCAP testinde 5 yıldız elde etti
Otomobilin dört konuda değerlendirilmesine (yetişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması, yaya koruması ve güvenlik yardım teknolojileri) dayanan EURONCAP testi Avrupa'da araç güvenliği için referans alınır: Renault TALISMAN bu testte en yüksek puan olan 5 yıldızla ödüllendirildi. Mühendislerimiz sizin için en iyi aktif ve pasif güvenlik donanımlarını tasarladı: hava yastıkları, emniyet kemeri öngergileri, çarpışmaların yayalara etkisini azaltacak şekilde tasarlanan tamponlar ve kaput, son derece ileri sürüş yardımı ve destek sistemleri. Otomobilinizi huzur içinde kullanın!

Visio System
Gerçek bir co-pilot olan Visio System ön camın üst tarafında yer alan kamerayı kullanarak güvenliğinizi artırır. Size yardımcı olmak için iki sistem kullanır:
- Şerit Takip Sistemi
- Otomatik Uzun & Kısa farlar
Visio System, Renault TALISMAN'ın aydınlatmasını yol koşullarına göre ayarlar.

Güvenli takip mesafesi ve aktif acil fren sistemi
Öndeki araca çok yaklaşırsanız güvenli takip mesafesi uyarısı verilir. Tepki vermezseniz veya frene yeterince basmazsanız ve çarpma riski tespit edilirse, aktif acil fren sistemi otomatik olarak devreye girer.

Kör nokta uyarı sistemi
Sağa veya sola dönüş sinyali verdiğinizde, tamponun her iki tarafına yerleştirilmiş sensörler sayesinde sistem kör noktanıza giren araçları tespit eder. Renault TALISMAN'ın kapı aynalarındaki sinyal ışıkları tehlikeye karşı sizi uyarır.

ISOFIX sistemi
Yeni i-Size standardıyla uyumlu iki Isofix sabitleme noktası sayesinde Renault TALISMAN'ınızın arka koltuğuna iki çocuk koltuğu takabilirsiniz. Ayrıca, üç standart çocuk koltuğunu üç emniyet kemerine bağlayabilirsiniz.
Ara
Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Renault Talisman Genel Özellikleri ana konu, Renault Talisman Genel Özellikleri konusu, Renault Talisman Genel Özellikleri yazısı, Renault Talisman Genel Özellikleri renault, Renault Talisman Genel Özellikleri arızası, Renault Talisman Genel Özellikleri tamiri, Renault Talisman Genel Özellikleri servisi, Renault Talisman Genel Özellikleri onarımı, Renault Talisman Genel Özellikleri işlemi, Renault Talisman Genel Özellikleri nasıl yapılır, Renault Talisman Genel Özellikleri kendin yap, Renault Talisman Genel Özellikleri nasıldır, Renault Talisman Genel Özellikleri nasıl yapılır, Renault Talisman Genel Özellikleri fiyatı

Hızlı Menü: