Renault Scénic Hakkında Bilgiler

730 Görüntülenme
1
Scénic I (Mégane Scénic)

Renault_M%C3%A9gane_Sc%C3%A9nic_I_Phase_I.JPG

Scénic, ilk olarak 1996 yılında Anne Asensio'nun tasarımıyla "Renault Mégane Scénic" adıyla tanıtılmıştır. Tasarımda Renault'un o dönemdeki "kuş gagası" çizgileri kullanılmıştır. O dönemdeki Mégane ile mekanikleri aynıdır. Yine o dönemde üretilen Renault Espace'in daha küçük ve daha kullanışlı bir modeli olması adına üretilmeye başlamıştır. 1999 yılında geçirdiği makyaj operasyonu ile aracın ön yüzü yenilenmiştir. 2000 yılında 4 tekerlekten çekişli Scénic RX4 modeli satışa sunulmuştur. RX4 modeli normal Scénic'ten daha yüksektir.

Scénic II

Renault_Grand_Sc%C3%A9nic_II_China_2012-04-15.jpg

2002 yılında Scénic, Mégane II'nin tanıtılmasından kısa bir süre sonra yeni baştan tasarlandı ve tanıtıldı. Ayrıca daha uzun dingil mesafesi ve arka çıkıntısı ile 7 koltuklu Grand Scénic'te satışa sunulmuştur. Ayrıca Mégane'da kullanılan elektronik kart sistemi ve elektronik park freni gibi diğer donanımlara da Scénic'te yer verilmiştir. 2006 yılında ufak bir makyaj operasyonu geçiren Scénic'in arkasındaki Renault yazısı kaldırılmıştır. 2007 yılında tanıtılan Scénic Conquest, RX4'ün yerini almıştır.

Scénic III

640px-Renault_Sc%C3%A9nic_%28III%29_%E2%...tingen.jpg

7 koltuklu 'Grand' versiyonu Mayıs 2009 yılında baştan aşağı yenilenerek açıklanan Scénic III, 2009 yılı Temmuz ayında piyasaya sürüldü. 2013 yılında Renault XMOD adıyla Scénic'in Off-Road versiyonu tanıtıldı. Normal Scénic'ten farklı bir tasarımı vardır. Plastik kaplama, yükseltilmiş süspansiyonlar ve farklı jantlar kullanılmıştır. 2013 yılının Mart ayında Scénic III makyaj operasyonuna uğramıştır. İç ve dış tasarımda ve sürüş yardımlarında değişiklikler meydana gelmiştir.

Güvenlik ve Sürüş Yardımı

Renault Scénic, Visio System adı verilen bir donanıma sahiptir. Visio System, Şerit Takip Sistemi'ni, Şerit Takip Asistanı'nı, Otomatik Uzun-Kısa Far özelliğini barındırmaktadır. Geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği gibi sürüş desteği veren ekipmanlar da mevcuttur.
Ara
Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Renault Scénic Hakkında Bilgiler ana konu, Renault Scénic Hakkında Bilgiler konusu, Renault Scénic Hakkında Bilgiler yazısı, Renault Scénic Hakkında Bilgiler renault, Renault Scénic Hakkında Bilgiler arızası, Renault Scénic Hakkında Bilgiler tamiri, Renault Scénic Hakkında Bilgiler servisi, Renault Scénic Hakkında Bilgiler onarımı, Renault Scénic Hakkında Bilgiler işlemi, Renault Scénic Hakkında Bilgiler nasıl yapılır, Renault Scénic Hakkında Bilgiler kendin yap, Renault Scénic Hakkında Bilgiler nasıldır, Renault Scénic Hakkında Bilgiler nasıl yapılır, Renault Scénic Hakkında Bilgiler fiyatı

Hızlı Menü: