Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor

846 Görüntülenme
1
nOP48g.jpg

Renault, teknik düzenlemelerdeki istikrara rağmen 2018 Formula 1 sezonu için ‘tamamen yeni bir araç’ üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Gelecek yıl 2017’ye kıyasla Halo kokpit koruma sisteminin yanı sıra aerodinamik anlamda yapılan bazı küçük kural değişiklikleri olacak. Yani bugüne kıyasla büyük kural değişiklikleri bulunmuyor.

Fakat Renault, ön bölüme dönme çalışmalarını hızlandırabilmek için gelecek yıl köklü değişiklikler yapmayı planlıyor.

Renault bir süredir 2018 aracı üzerinde çalışmaya devam ediyor ve takım 2018 planlarını değerlendirebilmek için Brezilya’daki cuma antrenmanında çeşitli parçalar test edecek.

Renault teknik patronu Nick Chester, gelecek yılın aracıyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Enstone’da büyük bir ilerleme kaydediyoruz ve şu anda odaklandığımız şey bu.”

“Kurallardaki küçük çaplı değişikliklere rağmen tamamen yeni bir araca sahip olacağız.”

“2017 kurallarına göre oluşturulmuş aerodinamik paket ve araç dengesi konusunda çok şey öğrendik ve bu yüzden yeni araçla ileri yönde güçlü bir adım atmalıyız.”

“2018 için gerekli hazırlıkları yapabilmek amacıyla Brezilya’daki antrenman seansında bazı aerodinamik parçalar kullanacağız.”

Renault motoru kullananan fabrika takımı pilotu Nico Hulkenberg, Red Bull pilotu Daniel Ricciardo ve Toro Rosso’dan Brendon Hartley Meksika’da çeşitli motor sorunları yaşadılar.

Renault yöneticisi Cyril Abiteboul, ‘kabul edilemez’ sorunların üstesinden gelmelerini umuyor.

“Meksika GP’sinde bizim için kabul edilemez bazı mekanik problemlerden sonra, bu konuda hızlı ve güçlü tedbirler almayı planlıyoruz.”

“Meksika’daki koşullar zaaflarımızı arttırdı ancak performans ve dayanıklılığı dengeleme konusunda yeterince başarılı değildiK.”

“Yarış sonucuna bakarsak motorumuzun performansı bu yıl çok gelişti. Şimdi müşterilerimiz için dayanıklılığı geliştirmemiz gerekiyor. Max Meksika’da güçlü bir galibiyet alsa bile bunu yapmak zorundayız.”

“Takım kaydettiği ilerlemeyi sürdürmek ve 2018’e hazırlanmak için kendine güvenmeye ve birlikte çalışmaya devam ediyor.”

Kaynak: https://tr.motorsport.com
Ara
Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor ana konu, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor konusu, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor yazısı, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor renault, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor arızası, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor tamiri, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor servisi, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor onarımı, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor işlemi, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor nasıl yapılır, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor kendin yap, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor nasıldır, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor nasıl yapılır, Renault, 2018 için ‘tamamen yeni’ bir araç planlıyor fiyatı

Hızlı Menü: