Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor

1219 Görüntülenme
1
Renault 5 Turbo II, Fransız markanın antikaya doğru adım atan şirin bir hot hatch modeli. Günümüzde çok az sayıda kalan bu modelden neredeyse sıfır gibi kalmayı başaran bir tanesi açık arttırma yoluyla satışa çıkarıldı.

Lancia Stratos’un Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) aldığı galibiyetlerden sonra 1983 yılında Stratos’a rakip olarak ortaya çıkan Turbo II, 1.4 litrelik Cléon Fonte turbo motoruyla 158 beygirlik güç sunuyor. 5 ileri manuel şanzımana sahip olan otomobil için özel geliştirilen yarış süspansiyonları ve agresif hava çıkışları, onu yaşıtı olan yol otomobillerinden ayıran temel özellikler arasında yer alıyor.

Habere konu olan Renault 5 Turbo II, 33 yıllık ömründe yalnızca 5900 kilometre yol yapmış. Bakımlar ve birkaç kısa mesafe yolculuk dışında kapalı garajda muhafaza edilen otomobilin siyah deri koltukları dışında bütün parçaları orijinal ve sorunsuz çalışıyor. 3200 adet üretilen Turbo II modelinden bugünlere kadar ulaşan bu parça, 8 Şubat 2017’de Paris’te düzenlenecek bir açık arttırmada yeni sahibini bulacak. Aracın satışının ise 80.000 dolar civarında gerçekleşmesi bekleniyor.

1VJgY5.jpg

LZbnpV.jpg

r6O2gP.jpg

776Nol.jpg

Pnlr58.jpg

g2OWkN.jpg

9gmd48.jpg

qjGWYq.jpg

ModvE9.jpg

QvV7Ag.jpg
Ara
Cevapla
2
Vay Vay Vay bu ne şahanee
Ara
Cevapla
3
Çok güzel ya. Kullanmak isterdim [emoji50]

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor ana konu, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor konusu, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor yazısı, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor renault, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor arızası, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor tamiri, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor servisi, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor onarımı, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor işlemi, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor nasıl yapılır, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor kendin yap, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor nasıldır, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor nasıl yapılır, Garajda kalan Renault 5 Turbo II yeni sahibini bekliyor fiyatı

Hızlı Menü: