Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı

670 Görüntülenme
1
Hatırlanacak olursa yeni Megane RS modelinin performans değerleri, teknik özellikleri ve Avrupa fiyatı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Aracın önden çekişli olduğu da dikkate alındığında; artık birçok kişi yeni Megane RS’in nasıl bir pist performansına sahip olacağını merakla bekliyor diyebiliriz. Bu doğrultuda, aynı kategoride “En hızlı önden çekişli otomobil” unvanına Honda Civic Type-R sahip ve bu model geçtiğimiz yıl Almanya’da yer alan ünlü Nürbürgring Pisti‘nde rekoru anlı şanlı bir şekilde elde etmişti.

Renault ise yeni Megane RS modelinin;
Pistte ne yapacağının merak edildiğini çok iyi biliyor ve bu doğrultuda çerez hatta ara sıcak niteliğinde bir videoyu Nürburgring denemesinden önce yayımladı. İspanya’da yer alan Jerez pistinde çekilen yaklaşık 2.5 dakikalık videoda 4WS sistemine ve 6 ileri manuel şanzımana sahip yeni Megane RS hünerlerini sergiliyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir videoda da hızlanmanın nasıl gerçekleştiği yayımlanmıştı.

Formula 1 yarışlarının da yapıldığı Jerez pisti;
Nürburgring denemesi için harika bir pist ancak yine de bu pistte yapılacak gerçek bir rekor denemesi için çok da fazla fikir vermeyecektir. Ancak yine de böyle bir videoyu izlemek oldukça keyifli oldu diyebiliriz. Hızlanma videosu ise kayda değer ve yeni Megane RS’in rakiplerini korkutmaya yetecek derecede başarılı görünüyor.

Bu arada araçta 4Control olarak da adlandırılan 4WS yani 4 tekerleği de kontrol eden bir direksiyon sistemi mevcut. Bu sistem sayesinde Megane RS’in rakiplerinden daha düşük gücü, özellikle virajlarda tolere edilecek gibi görünüyor. Nürburgring gibi bol ve sert virajlara sahip olan bir pistte, 4Control sistemi iyi bir yardımcı olacak ve yeni Megane RS modeline büyük avantaj sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

Aşağıda aracın kokpit içinden çekilmiş sürüş videosunu ve göstergelerden çekilmiş hızlanma videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler. Ara
Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı ana konu, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı konusu, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı yazısı, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı renault, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı arızası, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı tamiri, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı servisi, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı onarımı, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı işlemi, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı nasıl yapılır, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı kendin yap, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı nasıldır, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı nasıl yapılır, Yeni Renault Megane RS’in pist sürüşü videosu yayınlandı fiyatı

Hızlı Menü: